Dla Pacjentów

Piasek profilaktyczny Monoflow przeznaczony jest do stosowania podczas zabiegu piaskowania zębów. Stomatolodzy mają wiele powodów, by wybierać właśnie ten preparat dla swoich pacjentów. Jeden z najważniejszych to wysokie bezpieczeństwo dla podatnego na uszkodzenia szkliwa. Dodatkową zaletą Monoflow jest jego przyjemny, owocowy smak, dzięki któremu piaskowanie zębów staje się przyjemnością nawet najbardziej wrażliwych pacjentów.

Piaskowanie wymaga zastosowania specjalnego urządzenia, zwanego piaskarką. Jest to przyrząd, zakończony maleńką głowicą, która wydmuchuje piasek ze strumieniem wody i powietrza. Mikroskopijne drobinki piasku ocierają się o powierzchnię szkliwa, bardzo łagodnie usuwając z niej kamień, bakterie i osady, a nawet przebarwienia, które przylgnęły do powierzchni zęba. W efekcie każdy ząb uzyskuje jaśniejszy odcień i zostaje bardzo dokładnie oczyszczony ze wszelkich szkodliwych drobnoustrojów i osadów, które mogłyby przyczynić się do powstawania próchnicy.

Aktualności

Monoflow opis

Kamień, osad i przebarwienia zostają skutecznie oczyszczone. Dzięki swojej budowie nie zbryla się i nie zatrzymuje pracy piaskarek. Odpowiednia wielkość i kulisty kształt cząsteczek piasku zapewnia komfort zabiegu dla pacjenta. Dostępny w wielu smakach: miętowy, wiśniowy, jabłkowy, porzeczkowy, cytrynowy, pomarańczowy i malinowy.
Nie powoduje podrażnień szkliwa ani tkanek miękkich. Można stosować we wszystkich typach piaskarek.

Kontakt

  • homeMonoFlow
  • phone+48 22 634 35 96
  • phone+48 601 258 323
  • mailbiuro@monoflow.pl
  • mapDzielna 5/1a
  • map00-162 Warszawa